Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach

Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach (link otworzy duże zdjęcie)

Straż Miejska w Gnieźnie zapowiedziała, że będzie bezlitosna, jeśli chodzi o wybryki chuligańskie i wykroczenia porządkowe na terenach rekreacyjnych naszego miasta. Niemalże codzienne służby w parkach, przy skwerach, czy nad jeziorami ujawniały sprawców wykroczeń porządkowych w zakresie zaśmiecania niedopałkami, butelkami czy puszkami po napojach alkoholowych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

W samym tylko lipcu i z początkiem sierpnia 2017 roku funkcjonariusze podejmowali kilkadziesiąt interwencji własnych, ze zgłoszeń obywateli, a także po obserwacji operatorów monitoringu. Ukarano mandatami 29 sprawców za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu tylko w tych wymienionych miejscach, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu wobec tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. Strażnicy proszą mieszkańców naszego miasta o jeszcze więcej zgłoszeń, o natychmiastowe powiadamianie telefoniczne pod nr tel. 604 512 000 lub 997, za każdym razem gwarantują anonimowość.

Jednocześnie Strażnicy Miejscy zwracają się z apelem do naszych mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy niszczenia roślinności w Parku Kościuszki w nocy 12 lipca 2017 roku, około godziny 00:40. Młody mężczyzna, z wyglądu około 20 lat, ubrany w bluzę z literą "M" najpierw kopał w rośliny, a potem wyrwał przymocowany przewód nawadniający, uszkadzając świeżo posadzoną zieleń. Grozi mu mandat karny do 500 złotych, kara grzywny nawet do 1000 złotych lub kara nagany. W tym wypadku kamery monitoringu parku zarejestrowały dewastatora. Monitoring jest pomocny w takich działaniach, tak jak chociażby 17 lipca 2017 roku, kiedy to operator zarejestrował spożywanie alkoholu, oddawanie potrzeby fizjologicznej i zaśmiecanie butelkami przez siedemnastolatka na Dolinie Pojednania. Czasem pomoc mieszkańców jest jednak niezbędna.

Opublikowano: 08 sierpnia 2017 15:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 16281

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM