Orkiestry i pokazy wojskowe na gnieźnieńskim Rynku

 (link otworzy duże zdjęcie)

Militaria będą tematem przewodnim weekendu 12-13 sierpnia w Pierwszej Stolicy Polski. W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, na płycie gnieźnieńskiego Rynku zaprezentują się jednostki mundurowe i grupy paramilitarne; koncert zagra również Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Sobotnie atrakcje, organizowane przez Urząd Miejski we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, rozpoczną się od godziny 14:00. Jednostki 33. Bazy i 3. Skrzydła lotnictwa Transportowego w Powidzu przedstawią swój sprzęt i opowiedzą o swojej codziennej pracy. Przedstawiciele WKU Konin będą zachęcać do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego, a gnieźnieńscy policjanci zademonstrują zdolności grupy realizacyjnej. Dodatkowo członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej będą prezentować pokazy musztry. O 17:00 z koncertem wystąpi 34-osobowy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Program wydarzeń niedzielnych przygotowało z kolei Stowarzyszenie „Garnizon” Gniezno, w ramach dotacji z budżetu Miasta Gniezna. Od godziny 13:00 na Rynku oglądać będzie można pokazy grup rekonstrukcyjnych, oraz wysłuchać koncertów dwóch orkiestr dętych.
Ostatnią z atrakcji będzie inscenizacja walk z okresu powstania warszawskiego na terenie gnieźnieńskiej parowozowni przy ul. Składowej (godz. 18:00).

Zwieńczeniem uroczystości będzie msza z okazji Święta Wojska Polskiego, we wtorek 15 sierpnia, o godzinie 12:15 w gnieźnieńskim kościele garnizonowym.

Sponsorami imprezy są Trepko oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Opublikowano: 07 sierpnia 2017 12:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 619

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM