Kabriolety i koncert Blue Café na stadionie Mieszka

 (link otworzy duże zdjęcie)

5 i 6 sierpnia miłośnicy kabrioletów spotkają się w Gnieźnie, by wspólnie celebrować radość oraz doświadczenia płynące z pasji, jaką jest jazda z otwartym dachem i towarzyszący jej wiatr we włosach. Muzyczną gwiazdą imprezy, będącej jednocześnie kolejnym z wydarzeń kalendarza Królewskiego Festiwalu Artystycznego, będzie zespół Blue Café.

II Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND 2017 to najważniejsza impreza motoryzacyjna, zrzeszająca miłośników Cabrio zarówno z Polski, jak i innych krajów europejskich, której przewodzi hasło „Wiele marek, jedna pasja!”. Odbędzie się ona w najbliższy weekend 5 i 6 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Strumykowej 8 w Gnieźnie, dostarczając uczestnikom i odwiedzającym niezapomnianych wrażeń. To już druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia, dlatego w tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze więcej niezwykłych atrakcji oraz niespodzianek.

Zlot rozpocznie Rajd Pełen Tajemnic, którego start będzie miał miejsce w sobotę 5 sierpnia w  położonej w malowniczej Krainie 100 jezior Olandii. Trasa poprowadzi uczestników przez najpiękniejsze, a niekiedy również tajemnicze zakątki Wielkopolski, aż do mety zlokalizowanej w Poznaniu na należącym do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab Autodromie. Organizatorzy zapraszają na finał Rajdu także mieszkańców Poznania, gdyż czekać tam będą niespodzianki dla najmłodszych oraz wszystkich ciekawych motoryzacji spod znaku Cabrio. Po dotarciu do mety uczestnicy udadzą się w stronę Gniezna, gdzie wezmą udział w kolejnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów pod szyldem Klasycznej Soboty na Stadionie Miejskim w Gnieźnie. Będzie ona poświęcona głownie przepięknym, klasycznym kabrioletom, wśród których znajdzie się niejeden rzadko spotykany, zabytkowy model. Uczestnicy i odwiedzający będą mieli okazję poczuć niesamowity klimat lat 30. i 40oraz podziwiać Strefę EXPO. Ponadto wezmą udział w wieczornym koncercie gwiazdy wydarzenia, którą jest zespół Blue Café.

Impreza organizowana jest przez fundację Cabrio Poland przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie (oraz GOSiRu i MOK), i odbywa się we współpracy z partnerami, którzy uświetnią jej przebieg. W Olandii, czyli wyjątkowym kompleksie hotelowo-rekreacyjnym zlokalizowanym w XVIII-wiecznym folwarku, będzie miało miejsce wspólne śniadanie oraz start Rajdu. BZ WBK Leasing przygotował specjalną ofertę dla przyszłych użytkowników Cabrio, a o strefę chillu i zabawy zadba Pringles. Portal motoryzacyjny Motomi.pl zorganizuje podczas imprezy specjalną przestrzeń giełdy samochodowej, gdzie każdy zainteresowany będzie miał możliwość znalezienia swojego nowego, wymarzonego Cabrio. Zlot wspiera także Drużynę Szpiku, która od lat pomaga osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi krwi.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie wspólne bicie rekordu w ilości równocześnie otwierających dachy aut przy akompaniamencie muzyki AC/DC. Wydarzenie uwieńczy barwna Parada Cabrio, która przejedzie ulicami Gniezna.

W Zlocie biorą już udział Ekipy Cabrio z województwa wielkopolskiego, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich miłośników kabrioletów z tego regionu do zakupu biletu na stronie www.cabriopoland.com. Dla pozostałych odwiedzających – WSTĘP WOLNY!

 

UWAGA:
Organizatorzy informują, że podczas imprezy wjazd na ulicę Strumykową będzie możliwy jedynie dla uczestników Zlotu. Pozostali odwiedzający zachęcani są do pozostawiania aut na okolicznych bezpłatnych parkingach (m.in. ul. Piotrowskiego, Kostrzewskiego, Wawrzyńca, Łaskiego, Plac 21 Stycznia), skąd na stadion można dotrzeć kilkuminutowym spacerem. Również w niewielkich odległościach od stadionu znajdują się przystanki MPK Gniezno (ul. Dalkoska, Łaskiego, Poznańska), z którego korzystanie jest w wakacyjne weekendy darmowe.

Opublikowano: 02 sierpnia 2017 13:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1387

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM