„Mistrzowie w pasach" w Gnieźnie

Plakat akcji Mistrzowie w pasach (link otworzy duże zdjęcie)
„Mistrzowie w pasach” specjalnie podczas wakacji prowadzą działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y na stacjach paliw Lotos. Są to spotkania bezpośrednie z użytkownikami dróg, podczas których eksperci w ramach 4. edycji kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci. Taka akcja odbędzie się w Gnieźnie 6 lipca.

Do wzięcia udziału w instruktażach i spotkaniu z ekspertami zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Atrakcji tu nie zabraknie. Podczas PIT STOP-ów stacje paliw zamieniają się w plac piknikowy. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania mogą skorzystać z indywidualnych porad i warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Eksperci sprawdzają też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem prowadzą indywidualne instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. A wszystko w swobodnej atmosferze, jak na wakacje przystało. Nie brakuje zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami. Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej. Każdy bowiem, kto tylko zechce, może się włączyć w kampanię, w jej trwający od początku konkurs na „MISTRZA W PASACH” i „MISTRZA W FOTELIKU”, gdzie oprócz odznaczeń i prezentów, wygraną jest najważniejsze: bezpieczne życie i zdrowie.

Podczas 4. edycji kampanii, inaczej niż dotychczas, „Mistrzowie w pasach” kreują modę na prawidłowe zapinanie pasów i starają się włączyć do działań uczestników kampanii. Szukają ambasadorów wśród osób dorosłych, a nawet i dzieci, przeszkolonych podczas instruktaży. Organizatorom kampanii zależy na tym, by uczestnicy,  korzystając z tej wiedzy, nie tylko sami mogli poprawnie zapinać pasy, ale by przekazywali wiedzę innym. Każdy uczestnik poprawnie zapinający pasy, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie ”Mistrz w pasach”, a dzieci - „Mistrz w foteliku”. Ambasadorzy zostaną zapisani do specjalnej Księgi kampanii ”Lotos - Mistrzowie w pasach”. W ten sposób moda na prawidłowe zapinanie pasów ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o życie i zdrowie ludzi.
 
PIT STOP w Gnieźnie:
6 lipca 2017 roku, 13.00 - 19.00
Gniezno, stacja paliw Lotos, ul. Żwirki i Wigury 32

Opublikowano: 03 lipca 2017 13:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 778

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM