Mistrzostwa Szkół w Karate Olimpijskim

Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim (link otworzy duże zdjęcie)

22 zawodników trenujący na co dzień w Klubie Karate Inochi Gniezno wystartowało podczas Mistrzostw Szkół Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim WKF 2017. Ponad 300 zawodników ze 133 szkół, z 22 powiatów i z 48 gmin rywalizowało 17 czerwca 2017 w Kleszczewie. Zawodnicy Inochi wywalczyli łącznie 7 medali: jeden srebrny oraz sześć brązowych.

Jolanta Woźniak (uczennica SP nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie) wywalczyła srebrny medal w konkurencji kumite (fantom) dziewcząt 2008 i młodsze SP. Brązowe medale zdobyli: Natalia Gośka (również uczennica SP nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie) w kata indywidualnym dziewcząt 2008 i młodsze 9 kyu SP, Julita Bartz (uczennica Gimnazjum im. gen. Józefa Wybickiego w Niechanowie) w kata indywidualnym dziewcząt 9 i 8 kyu Gimnazja, Bernadetta Kuleczka (uczennica Gimnazjum nr 4 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Gnieźnie) w kata indywidualnym dziewcząt 5+ kyu Gimnazja, Kacper Częstochowski (uczeń SP nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie) w kata indywidualnych chłopców 2006-2007 8 kyu SP, Jakub Filipiak i Cezary Sobociński (obaj uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych) w kata indywidualne chłopców 2005-2004 9 i 8 kyu SP.

Pozostali zawodnicy Inochi Gniezno byli bardzo blisko strefy medalowej i po wygranych walkach eliminacyjnych często spotykali się z kolegami z Klubu w walkach półfinałowych lub walkach o trzecie miejsca. Dlatego wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy tym razem wrócili do domu bez medali.


Opublikowano: 19 czerwca 2017 09:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 425

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM