Niezwykła wyprawa do gdańskiego teatru

Niezwykła wyprawa do gdańskiego teatru (link otworzy duże zdjęcie)

Dzięki projektowi „Ostatnia Mila 3” , którego celem jest integracja i włączenie w współtworzenie kultury osób, które na co dzień mają do niej trudniejszy dostęp, czterdziestoosobowa grupa podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych pod opieką wychowawców, rodziców i Kierownika Świetlic Zofii Komosińskiej miała okazję aktywnie wziąć udział w niezwykłym przedstawieniu. Była to pełna humoru adaptacja książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, opowiadająca o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Dzieci z zapartym tchem przez ponad dwie godziny w Gdańskim Teatrze „Miniatura” śledziły losy bohaterów przedstawienia „Tajemnica kina”. Po spektaklu, za kulisami teatru rozmawiały długo z aktorami, oglądały lalki, kukiełki i marionetki i inne rekwizyty, mogły przymierzać stroje i nakrycia głowy.

Po wizycie w teatrze, uczestnicy jednodniowej wycieczki nad polskie morze mieli również okazję zapoznać się z najdziwniejszymi morskimi stworzeniami w słynnym Gdyńskim Akwarium. Późnym, sobotnim wieczorem zmęczona, lecz szczęśliwa i pełna wrażeń grupa małych turystów bezpiecznie powróciła do domu.

Środki na ten cel pozyskał Miejski Ośrodek Kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna 2017”.

Opublikowano: 19 czerwca 2017 09:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 434

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM